Чорна Тиса.

 

Чорна Тиса.

Мандрівки карпатськими селами...…Дізналася я про Чорну Тису у зв’язку із прикрим випадком, який стався у селі. Тоді місцевий живодер прив’язав коня до машини та тягав його так, що скалічив. Резонанс був на всю Україну. Ми якраз збиралися у похід по Свидовцю. Завершувати похід планували в Усть-Чорній, але підкоректували маршрут, щоб зайти у горезвісне село. Погода теж внесла свої корективи.
…Тож у Чорну Тису прийшла з Ясенів у неділю, а не як планувалося спуститися в понеділок з гір. Надворі дощило. Я йшла по дорозі і роздивлялася навкруги. Назустріч мені прямували усміхнені та гарно по-святковому вдягнені люди. То в церкві закінчилася служба. Вирішила завітати і я туди. Церква розташована на пагорбі, з якого відкривається вид на село. Охайна доглянута територія, просякнена спокоєм. Відчуваєш там себе, наче в іншому вимірі. Священник мені сподобався. Спокійний і приязний, розумний. Було би непогано, щоб люди прислухалися до нього і як до священнослужителя, і просто як до гарної розумної людини.
…Відвідавши церкву, пішла подивитися на постраждалого коника. Хотілося плакати, дивлячись на бідну тварину. Рани ще довго будуть затягуватись, а кінь пам’ятатиме той жах не один місяць. Сподіваюсь, що час все загоїть, а у хазяїв вистачить сил та терпіння з цим справитись. Сім’я багатодітна, дітки доглянуті, будиночок невеликий, але охайний, заквітчаний, господиню місцеві жіночки хвалили. Кінь пасеться на березі річки, а ще його годують зерном. Зважаючи на те, що кінь ще багато часу буде приходити до норми і не зможе робити, непогано би було, щоб сім’ї допомогли зерном для Каштана. Коня відвідує ветеринар. Око бачить, але повіко ще не загоїлося. Частина ран затягнулася, але ще не заросла шерстю. Та є ї страшні рвані рани, які загоюються дуже повільно. Тварина боїться різких рухів, хоча дала себе погладити. Живодер на люди не показується, до церкви не ходить.
…Після відвідин коня, пішла далі гуляти селом. Село велике, оточене красою неземною. А от з дорогами там проблема (як і скрізь у країні): трохи асфальту, а далі каміння, калюжі та багнюка. Понад річкою примостилася чималенька пилорама. Місцеві розповіли, що вона має пряме відношення до голови сільської ради, котрий вже четвертий рік поспіль хазяйнує у селі. А поруч з пилорамою стоїть невеликий будиночок з мікроскопічним двориком. То місцевий дитячий садок, а за сумісництвом і початкова школа. Кажуть, що ще десь садочок будують, але не побачила. Зате бачила, що дітей у селі багато. Я навіть не уявляю, де всі вони у тому садочку туляться. Школа чималенька і розміщена на іншому боці річки. Є магазини, пошта, аптека, щось на кшталт медпункту. Мені сподобалося, що село відносно чисте. По вулицях не бачила сміття, а от на березі річки те ж горе, що і скрізь. Будиночки різні і красиві, у дворах все впорядковано. Якщо хтось хоче відпочити серед красивої природи, в тиші і з чистим повітрям, то їм сюди.
…І ще. Не можу не написати про це. В горах біля Чорної Тиси та Ясенів хочуть будувати величезний курорт Свидовець. Для цього потрібно буде вирубати десятки, а може і сотні гектарів лісу. Притомні люди проти цього, бо розуміють, до яких страшних наслідків це приведе. Зникне багато видів флори і фауни, почнуться проблеми з водою, все лайно з гір потече в річки. Будуть хворіти тварини, люди. Попитайте у тих, хто живе в Славсько, як там стало «гарно» після вирубок в горах, в Коломиї проблеми і не тільки. Багато кому гроші очі позасліплювали та розум відняли. Але ж потрібно пам’ятати, що ніякі гроші не варті того, щоб лишати майбутнього наших дітей.
…Нагулявшись по Чорній Тисі, пішла в Ясіня. Але думаю, що ще сюди повернуся.Создан 24 июн 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником