Є Конституція України, а чи є гарантії її додержання?

 

Є Конституція України, а чи є гарантії її додержання?

Продовження протестів проти міліцейського свавілля.Є Конституція України, а чи є гарантії її додержання?

 

     Сьогодні, 27 липня, я стала свідком подій, котрі є продовженням епопеї з "Врадіївською ходою", і які вкотре показали те, наскільки прогнила та стала корумпованою система, що пов’язала в один злочинний клубок міліцію, прокуратуру та суди.

     На Майдані знову відбувалась розправа над учасниками акції під назвою "Врадіївська хода", акції, що символізує боротьбу простого народу, яким є і ми з вами, за свої права та проти беззаконня, що чиниться співробітниками міліції по всій країни. Міліція вже давно перестала бути правоохоронним органом. З категорії правоохоронного органу вона перейшла в категорію правопохоронного. Разом з прокуратурою та судами вона перетворилася на корупційно-бізнесову систему, основною метою якої є заробляння грошей.

     Цей день наша "доблесна" міліція ознаменувала тим, що почала затримувати людей, що стояли на Майдані з прапорами. Зверніть увагу, не простих учасників акції, а саме тих, хто тримав Державні Прапори України. Людей затягували в автозаки, вириваючи у них прапори. Причому деякі міліціянти просто зминали символи держави (у відповідності до ст. 20 Конституції України державним символом України є Державний прапор України).

    Затриманих відвезли до різних РОВД. На цей же день призначили суди. Справи слухалися у судах Шевченківського району міста Києва. До затриманих не допускали їхніх адвокатів. На засідання суду не допустили також і журналістів та просто громадян, які, у відповідності до чинного законодавства (згідно з законами України у нас відкрите судочинство) мали право бути присутніми на засіданні. Охоронець на вході до суду пояснив це тим, що сьогодні субота і суд вихідний. Виходить: для дотримання законодавства суд вихідний, а як судити людей за зачиненими дверима, то – не вихідний. Співробітники міліції, котрих викликали, щоб припинити злочин, оскільки порушення основного закону України, який має найвищу юридичну силу (ст. 8 Конституції України), є злочином, заявили, що вони не уповноважені, а можуть лише прийняти заяви, пояснення та проводити досудове розслідування по цим фактам. Один з прибулих міліціонерів бігав з фотоапаратом та фотографував людей, що зібралися під судом. Цікаво, це він для власного домашнього архіву робив чи для якихось інших цілей? Потім з’явився ще один охоронець порядку, довго консультувався з кимось по телефону, після чого одного з адвокатів допустили у приміщення суду. Допустили після того, як кілька заарештованих вже отримали постанови суду за закритими дверима. Мабуть ці правоохоронці, а разом з ними і судді, що засідали цього вихідного дня, ніколи в очі не бачили Конституції і не знають про існування статті 29, в якій чітко зазначено, що "Кожному заарештованому чи затриманому має бути невідкладно повідомлено про мотиви арешту чи затримання, роз'яснено його права та надано можливість з моменту затримання захищати себе особисто та користуватися правовою допомогою захисника."

     В статті 39 Конституції України йдеться про те, що "Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку - з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей." Тож виникає природнє запитання про те, яким чином неозброєні мирні люди, що тримали Державні Прапори, могли завадити інтересам національної безпеки, громадському порядку чи здоров’ю населення?

     "Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод." - це 22 стаття основного закону України.

     Підсумовуючи все зазначене вище, скажу, що хотілося б почути думку гаранта Конституції про описані події.Создан 28 июл 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником